Wszystko o:

paracetamol ulotka

6 grzechów głównych w stosowaniu leków przeciwbólowych

6 grzechów głównych w stosowaniu leków przeciwbólowych

Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Przyjmowanie leku w dawkach większych aniżeli polecane w ulotce jest często bezcelowe czy wręcz niebezpieczne, ze względu na tzw. "efekt pułapowy". Polega on  na braku silniejszego działania przeciwbólowego po przekroczeniu tzw. dawki maksymalnej

U nas tylko ryba nie bierze (lekarstw)

więcej i więcej. Ci mieszają lekarstwa i niszczą swe organizmy. Kto doczytał na ulotce paracetamolu, że jednym ze skutków ubocznych jego przedawkowania może być utrata orientacji w terenie? I że jeśli bierze go kobieta w ostatnim trymestrze ciąży, jest wysokie prawdopodobieństwo, że urodzi chore dziecko

Wakacyjna apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

Wakacyjna apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

zawierające paracetamol lub ibuprofen (leki te występują pod różnymi nazwami handlowymi, ale w ulotce znajduje się informacja, czy należą do danej grupy). Są stosunkowo bezpieczne, a pomagają w przypadku gorączki, jak i bólu. Oczywiście, ból zęba wymaga wizyty u stomatologa, a gdy dokucza ucho trzeba

Kac gigant, czyli przeżyj "dzień po"

Kac gigant, czyli przeżyj "dzień po"

cytryną, całych jajek z sokiem pomarańczowym etc. Większość ludzi może to jednak przełknąć dopiero po kacu. 4. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty też bywają pomocne. Środki na kaca z apteki również. Uwaga! Znane są naukowe doniesienia o związku między spożyciem alkoholu i paracetamolu a poważnym

Jazda po lekach

Jazda po lekach

stosować całkiem nieznany sobie lek (chorzy przewlekle zazwyczaj znają działania uboczne swoich tabletek). Zawodzą ulotki dołączane do leków. Trudno w nich szukać prostych, przejrzystych ostrzeżeń typu: "Po zażyciu tego leku nie kieruj samochodem przez następną dobę". Najczęściej dostajemy

Słońce i leki czyli niebezpieczne związki

Słońce i leki czyli niebezpieczne związki

: ibuprofen, ketoprofen A, naproksen, piroksykam. Gdy boli nas głowa, przed plażą najlepiej zażyć paracetamol - jest bezpieczny. Pewnym paradoksem jest to, że oparzenie mogą wywołać też...filtry przeciwsłoneczne - przede wszystkim chemiczne, zawierające PABA (kwas paraaminobenzoesowy) i benzofenony. W

Słońce i skóra, czyli ostrożnie z opalaniem

przeholujemy? Należy postępować tak samo jak wtedy, gdy oparzymy się np. żelazkiem lub wrzątkiem - stosować chłodne okłady i zażywać niesteroidowe leki przeciwzapalne (paracetamol, ibuprofen, naproksen). Z domowej apteczki warto polecić preparaty do smarowania zawierające wyciąg z aloesu. Pomogą też specjalne

Zakrzepica - zagrożenie kryjące się w nogach

farmaceutycznym, w tym także w Polsce. Uwaga! Heparyn nie należy łączyć z kwasem acetylosalicylowym (aspiryną) i innymi niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (paracetamol, ibuprom). Leki antykoncepcyjne, ciąża, połóg Ryzyko zakrzepicy rośnie z wiekiem, ale to nie znaczy, że młodzi ludzie na nią nie chorują

Leki przeciwbólwe a Colitis Ulcerois

niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dlatego nie powinna Pani przyjmować leków takich jak: ibuprofen, ketoprofen, diklofenak itd. Bezpiecznym lekiem przeciwbólowym dostępnym bez recepty, który może Pani przyjmować jest paracetamol. Proszę jednak pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnej dziennej dawki

Ból stawu biodrowego

czasu wizyty lekarskiej, jeżeli nie choruje Pan/i na żadne przewlekłe choroby i nie przyjmuje żadnych leków na stałe, proponuję przyjmować dostępne bez recepty leki przeciwbólowe (zawierające ibuprofen lub paracetamol) według wskazówek zawartych w ulotce.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Re: Paracetamol nie działa?

W przypadku paracetamolu pierwsza dawka powinna być podwójna a później wg ulotki. W ten sposób osiągniesz odpowiedni poziom leku we krwi , który utrzyma się przez kolejne 6 godzin do podania kolejnej dawki. Podałabym raz 250 mg a później odpowiednio do masy. Jeśli nie ma dawek w czopkach to w

Re: dawanie paracetamolu na ząbkowanie-poradźcie.

Może spróbuj inny żel? One chyba nie mają wszystkie tego samego składu? Poszperaj po necie, pooglądaj ulotki, może znajdziesz coś z innym składnikiem czynnym. Nie można faszerować dziecka paracetamolem bez końca, a to się na prawdę będzie ciągnąć. -- http://lb2f.lilypie.com/9M1yp1.png

Re: Pytanie do antyszczepionkowców:

No ale to normalne jakby jest... Niemal każda substancja - w szczególności lek - może mieć tzw. działania niepożądane. Np. taki paracetamol, uważany za bardzo łagodny i niemal łykany jak cukierki, może spowodować np. (pomijając reakcje alergiczne): zmniejszenie liczby płytek krwi oraz liczby

Re: jakie leki można bezpiecznie brać w ciąży ?

Na zaparcia- syrop duphalac, czopki evaqu Na zgage- gaviscon Na gorączkę- paracetamol Stodal i syrop prawoslazowy wg aktualnej ulotki na własną rękę nie można(ten drugi zawiera alkohol). Prenalen syrop jest na bazie czosnku, a w ogóle to nie jest lek tylko suplement diety więc preparat

cos na zab - tabletki

(pochodna ibuprofenu 400 mg, niestety nie mam ulotki, wedle tej internetowej nie wchodzi w intereakcje z beta-blokerami) ale gdzies w glowie mi szumi, ze osoby z nadcisnieniem nie powinny brac ibupromu. Mam tez paracetamol w tabletach rozpuszczalnych 500mg. Wiem, moglam zapytac dentystki ale wylecialo mi

jaka tabletka na pocztek infekcji pod zebem?

w domu spidifen (pochodna ibuprofenu 400 mg, niestety nie mam ulotki, wedle tej internetowej nie wchodzi w intereakcje z beta-blokerami) ale gdzies w glowie mi szumi, ze osoby z nadcisnieniem nie powinny brac ibupromu. Mam tez paracetamol w tabletach rozpuszczalnych 500mg. Wiem, moglam zapytac

Re: Czy nieregularny okres to choroba?

Pewnie dał Ci zwykły progesteron, normalna sprawa na "uregulowanie" cykli. A ulotki to wiesz, paracetamol może powodować krwawienia z odbytu ;P Jesli chcesz leczyć płodnośc, to idz do specjalisty. "Zwykły" gin może zrobić wiecej szkody niż pożytku. Choćby taki progesteron

Re: kiedy mowimy ze dziecko ma goraczke

paracetamolu w syropie (obojetnie pod jaka nazwa) u moich dzieci zawsze byl rzyg (powodem byl wzmacniacz smaku). Po nurofenie (ibuprofenie) jest ok i jest to jedyny lek przeciwgoraczkowy, ktory toleruja. Na ulotce od paracetamolu tez jest informacja, ze moze spowodowac perforacje jelit i krwotok wewnetrzny ...

Re: Dorek3

leki należy stosować w dawkach skutecznych. faktem jest że paracetamol ma zarejestrowane za niskie dawki i ta pierwsza powinna być podwójna w stosunku do tego co w ulotce. wtedy dzała niezwykle skutecznie bo jest odpowiednie stężenie we krwi. czas półtrwania determinuje częstotliwość podawania

Re: Tabletki anty a inne leki

w ulotce masz wypisane leki,które zaburzają i osłabiają działanie pigułek. z tego co pamiętam paracetamol do nich nie należy. -- Każde puste pudełko po pewnym czasie generuje kota.

Centrum Informacji o Leku - Indeks leków - N02BE01 Paracetamol

podmiotu odpowiedzialnego kodzie ATC wskazaniach Reklama N02BE01 Paracetamol ? na początek listy N Ośrodkowy układ nerwowy N 02 Leki przeciwbólowe N 02 B Inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe N 02 B E Anilidy N 02 B E 01 Paracetamol ULOTKA CHARAKTERYSTYKA ACENOL tabletki Paracetamol Farmaceutyczna

Centrum Informacji o Leku - Indeks leków - Paracetamol

międzynarodową Paracetamol: ULOTKA CHARAKTERYSTYKA ACENOL tabletki Paracetamol Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ?Galena? ULOTKA CHARAKTERYSTYKA ACENOL FORTE tabletki Paracetamol Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ?Galena? ULOTKA INFORMACJA WŁASNA Apap Direct granulat Paracetamol US Pharmacia Sp. z o.o. ULOTKA

Centrum Informacji o Leku - Indeks leków - N02BE51 Połączenia paracetamolu z innymi lekami z wyjątki

przeciwbólowe i przeciwgorączkowe N 02 B E Anilidy N 02 B E 51 Połączenia paracetamolu z innymi lekami z wyjątkiem psycholeptyków ULOTKA CHARAKTERYSTYKA Cefalgin tabletki Paracetamol Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ULOTKA CHARAKTERYSTYKA INFORMACJA WŁASNA Coldrex Menthol Active proszek do

Centrum Informacji o Leku - Indeks leków - Coffein

INFORMACJA WŁASNA Paracetamol + Caffeine Galpharm tabletki Paracetamol Galpharm Healthcare Limited ULOTKA CHARAKTERYSTYKA INFORMACJA WŁASNA Paralen Grip tabletka powlekana Paracetamol Zentiva k.s. ULOTKA CHARAKTERYSTYKA INFORMACJA WŁASNA Paramax Comp tabletki Paracetamol Vitabalans Oy ULOTKA CHARAKTERYSTYKA

Centrum Informacji o Leku - Indeks leków - ból

.html Pozdrawiam! ukryj ukryj ... proszę czekać ... Leki oznaczone wskazaniami ból: ULOTKA CHARAKTERYSTYKA ACENOL tabletki Paracetamol Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ?Galena? ULOTKA CHARAKTERYSTYKA ACENOL FORTE tabletki Paracetamol Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ?Galena? ULOTKA CHARAKTERYSTYKA INFORMACJA

Przeczytaj więcej o zdrowiu:

Ból pleców

Powiedz, gdzie i jak boli, podpowiemy, dlaczego

Naturalne dopalacze

Dodają energii, przywracają świeżość umysłu, usuwają zmęczenie

10 zawodów

które najczęściej prowadzą do depresji. Strzeż się!